Alkohol izopropylowy

Alkohol izopropylowy

Alkohol izopropylowy posiada szerokie zastosowanie. Jego uniwersalność pozwala na użycie w branży motoryzacyjnej, komputerowej, czy kosmetycznej, a także w wielu innych. Co to jest izopropanol i jak go stosować? Sprawdź oferowany przez nas izopropanol i zapoznaj się z kartą jego charakterystyki. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie środki ostrożności należy zastosować, decydując się na jego użycie.

Alkohol izopropylowy – zastosowanie

Spirytus izopropolowy, podobnie jak inne alkohole przemysłowe jest szczególnie przydatny w branży motoryzacyjnej. Wpływa na to fakt, że alkohol izopropylowy świetnie sprawdza się w roli preparatu do odtłuszczania powierzchni. Najlepiej w tym celu użyć butelki z atomizerem i miękkiej szmateczki, dzięki której rozprowadzisz środek na lakierze. Izopropanol to produkt, który jest także świetnym rozpuszczalnikiem. Z uwagi na ten fakt często wykorzystuje się go jako dodatek do paliwa. Zastosowanie alkoholu izopropylowego jest jeszcze szersze dzięki temu, że jest substancją dezynfekującą. Warto więc korzystać z jego właściwości czyszcząc nie tylko powierzchnię auta, ale także wiele innych. Zawsze trzeba jednak pamiętać, by zachować odpowiednie środki ostrożności.

Producent chemii przemysłowej – Radchem posiada szeroką ofertę, która obejmuje przede wszystkim chemię motoryzacyjną. Jeżeli szukasz produktów służących do odtłuszczania, sprawdź alkohol izopropylowy, który znajdziesz u nas w atrakcyjnej cenie.

Zakład produkcyjny Radchem
ul. Wielkie Lniska 29, 86-302 Grudziądz
+48 508 355 397  biuro@radchem.pl
Dział handlowy / Zamówienia:
Paulina Minder
+48 530 545 553 zamowienia@radchem.pl
Patrycja Mania
+48 531 402 014 zamowienia@radchem.pl

Formularz kontaktowy