Alkohol etylowy (Denaturat)

Alkohol etylowy (Denaturat)

Alkohol etylowy wykorzystywany jest między innymi do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem. Często stosuje się go w przemyśle, ale także w wielu innych branżach. Spirytus etylowy jest substancją całkowicie skażoną, dlatego przed jego użyciem należy zapoznać się z informacjami, które zawiera karta charakterystyki. Alkohole przemysłowe takie jak denaturat są niebezpieczna dla naszego zdrowia, dlatego zawsze należy zadbać o właściwe środki ochrony.

Alkohol etylowy, czyli etanol – właściwości

Alkohol etylowy znany też jako denaturat to bezbarwna ciecz, która jest łatwopalna. Ze względu na tę właściwość spirytus etylowy wykorzystywany jest jako swoiste paliwo w turystycznych kuchenkach, także jako rozpałka. Alkohol etylowy to także świetny rozcieńczalnik. Ze względu na to, że miesza się z wodą, jest doskonałym preparatem do mycia i czyszczenia powierzchni różnego rodzaju. Dzięki niemu rozcieńczysz m.in.:

  • wyroby nitrocelulozowe,
  • tłuszcze,
  • woski.
  • Przy użyciu denaturatu skutecznie też oczyścisz narzędzia malarskie.

Bogata oferta firmy Radchem

Jako producent chemii przemysłowej, poza alkoholem etylowym w atrakcyjnej cenie, oferujemy także rozpuszczalniki i rozcieńczalniki innego rodzaju. Jeżeli szukasz środka, który w skuteczny sposób pozwoli pozbyć się trudnych do usunięcia zabrudzeń, w ofercie Radchem z pewnością go znajdziesz!

Zakład produkcyjny Radchem
ul. Wielkie Lniska 29, 86-302 Grudziądz
+48 508 355 397  biuro@radchem.pl
Dział handlowy / Zamówienia:
Paulina Minder
+48 530 545 553 zamowienia@radchem.pl
Patrycja Mania
+48 531 402 014 zamowienia@radchem.pl

Formularz kontaktowy